Redukcja zadłużenia to jedna z metod umarzania długów poprzez negocjacje z wierzycielami. Chodzi o to, aby zmniejszyć wysokość należnego zadłużenia, czyli kwoty do oddania. Każda z metod ma jednak swoje wady i zalety.

Jak przebiega proces rozliczania długu?

Kluczowym momentem procesu spłaty zadłużenia są negocjacje. Dobrze przeprowadzone, skłaniają wierzyciela do zgody na zmniejszenie należnej kwoty zadłużenia. Może ciężko w to uwierzyć, ale wielu wierzycieli i inne firmy zarządzające długiem standardowo rozliczają rachunki za kwotę niższą niż należna. Twoi wierzyciele są wśród nich!

Jeżeli masz czas, doświadczenie i dobrze czujesz się jako negocjator, możesz samodzielnie negocjować i redukować swoje długi. Wystarczy bezpośrednio skontaktować się z wierzycielem i prowadzić rozmowy w celu zmniejszenia należnego zadłużenia, a następnie spisać umowę zawierającą wynegocjowane warunki. Samodzielne negocjacje mogą być jednak nieefektywne i czasochłonne, dlatego wiele osób zwraca się o pomoc do profesjonalnych firm zajmujących się redukcją zadłużenia. Mamy ponad 15 lat doświadczenia w negocjacjach z wierzycielami. Dzięki temu jesteśmy w stanie wydajnie i skutecznie negocjować rozliczenia w Twoim imieniu, a Ty możesz skupić się na swoim życiu.

Samodzielne negocjacje to długi i pracochłonny proces, dlatego wiele osób zwraca się o pomoc do profesjonalnych firm zajmujących się spłatą zadłużenia.


Program redukcji zadłużenia Spłacam Swoje Długi, podobnie jak inne metody rozliczania długów, pozwala Ci zgromadzić oszczędności na specjalnym indywidualnym rachunku bankowym. Na początku określamy wysokość miesięcznej wpłaty, a cały plan redukcji długu dostosowujemy do całkowitej kwoty zadłużenia i Twojego budżetu. Wpłaty zostaną wykorzystane na spłatę rozliczeń z wierzycielami. Podczas, gdy na indywidualnym rachunku bankowym gromadzone są Twoje fundusze, my tworzymy unikalną strategię negocjacyjną w oparciu o przemyślaną „kombinację” wierzycieli i kwot zadłużenia naszych klientów. Dzięki temu możemy zmaksymalizować ich oszczędności.

Każda renomowana firma zajmująca się spłatą długów takie działania oferuje odpłatnie. My nie jesteśmy wyjątkiem. Opłata przygotowawcza stanowi niewielki procent od całkowitej kwoty długu, który jest pozytywnie zakwalifikowany w programie redukcji zadłużenia. Ponadto płacisz za nasze usługi negocjacyjne tylko w przypadku doprowadzenia do zawarcia ugody.

Gdy negocjacje zostaną zakończone, a wierzyciel zgodzi się na ugodę, przedstawiamy Ci jej warunki. Następnie zatwierdzasz rozliczenie, a środki zgromadzone na indywidualnym rachunku bankowym są przekazywane wierzycielowi zgodnie z warunkami ugody. Rozliczenie może objąć jedną płatność ryczałtową lub – jak w przypadku rozliczenia strukturyzowanego – może zostać podzielone na więcej płatności rozłożonych w czasie. Po spełnieniu warunków umowy, dług z wierzycielem zostaje rozwiązany, a proces dotyczący redukcji zadłużenia – zakończony.

Dowiedz się więcej o regulowaniu długów. Czym rożni się spłata zadłużenia od innych popularnych opcji umorzenia długu?

Rodzaje długów kwalifikujących się do spłaty

Na ogół tylko długi niezabezpieczone kwalifikują się do spłaty. Niezabezpieczony dług nie jest powiązany z aktywami, takim jak samochód lub dom. Przykłady długów kwalifikujących się do spłaty:

 • debet na karcie kredytowej,
 • zadłużenie karty kredytowej w domu towarowym,
 • zadłużenie z tytułu pożyczek,
 • dług medyczny,
 • niektóre prywatne kredyty studenckie.

Redukcja zadłużenia nie jest możliwa w przypadku długów zabezpieczonych środkami trwałymi. Przykłady długów, których na ogół nie można negocjować:

 • pożyczki na pojazdy,
 • kredyty hipoteczne lub mieszkaniowe,
 • rządowe pożyczki studenckie,
 • inne pożyczki rządowe,
 • rachunki za media,
 • pozwy sądowe.

Redukcja długów małych firm jest możliwa, ale bardziej skomplikowana, niż w przypadku innych rodzajów długówniezabezpieczonych. Jeżeli prowadzisz mały biznes i używasz osobistych kart kredytowych do wydatków służbowych, zadłużenie z kart można rozliczyć w naszym programie. Firmy zajmujące się redukcją długów zazwyczaj nie mogą pomóc w przypadku zadłużenia przedsiębiorstw.

Każda opcja redukcji długu ma wady i zalety. Koniecznie się z nimi zapoznaj, jeżeli uważasz, że rozliczenie długu może być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Uregulowanie długu w programie spłaty zadłużenia – PLUSY i MINUSY

Plusy
 • Rozwiązanie wszystkich długów zarejestrowanych w programie rozliczeń zadłużenia Redukcja zadłużenia nie powoduje przeniesienia długu o wyższej stopie procentowej na dług o niższej stopie procentowej. To powoduje obniżenie salda zadłużenia, dzięki czemu możesz spłacić swój dług szybciej i za mniej niż jesteś winien.
 • Przystępne kwoty wymaganych miesięcznych płatności Dokonujesz wpłat na indywidualny rachunek bankowy w wysokości dostosowanej do Twoich aktualnych możliwości finansowych. Taki depozyt może być niższy niż minimalne płatności kartami kredytowymi lub miesięczna wysokość pożyczki konsolidacyjnej. Zazwyczaj jest to znacznie mniejsza kwota niż kwota wymagana przez agencje doradztwa kredytowego.
 • Mniejszy koszt w porównaniu do alternatywnych form spłaty zadłużenia Redukcja długu jest zazwyczaj tańsza od pożyczki, w której naliczane są odsetki (wtedy musisz oddać więcej, niż pożyczyłeś). Ponadto spłata długów w programie redukcji zadłużenia jest zazwyczaj bardziej opłacalna, ponieważ: 1) spłacasz mniej, niż pożyczyłeś, 2) spłacasz dług w możliwie najkrótszym czasie.
 • Lepsze warunki spłaty w porównaniu do bankructwa Programy redukcji zadłużenia na ogół zapewniają korzystniejsze warunki spłaty niż w przypadku wniosków o ogłoszenie upadłości. Ponadto nie pozostawiają trwałego wyroku upadłościowego w aktach osób zadłużonych.
 • Brak konfliktu interesów z wierzycielami Firmy zajmujące się redukcją zadłużenia działają tylko w imieniu konsumenta - w przeciwieństwie do agencji doradztwa kredytowego, które często przyjmują płatności w dobrej wierze od pożyczkodawców kart kredytowych.
 • Rozmowy z wierzycielami lub agencjami windykacyjnymi Dopóki nie ukończysz programu, zalegasz z płatnościami, dlatego wierzyciele mogą nadal się z Tobą kontaktować, ale ciężar rozmów przejmujemy na siebie. Program redukcji zadłużenia Spłacam Swoje Długi zawiera informację, jak postępować podczas takich rozmów telefonicznych.
 • Wypracowanie lepszych nawyków finansowych Najlepsze firmy zajmujące się spłatą zadłużenia pokazują klientom jak korzystać z prostych i dobrych praktyk prowadzenia finansów osobistych. Dokonywanie regularnych wpłat na indywidualny rachunek bankowy (rachunek specjalnego przeznaczenia) jest sposobem na sprawne rozliczenie zadłużenia.
Minusy
 • Wpływ na raporty kredytowe i wiarygodność Proces rozliczania długów wymaga wykazania zaległości na kontach bankowych, aby wierzyciele byli gotowi do negocjacji. Takie dane mogą mieć negatywny wpływ na Twoje raporty kredytowe i ocenę wiarygodności kredytowej. Jest to jednak wpływ tymczasowy. Pomimo cofnięcia się o krok z oceną zdolności kredytowej, robisz pięć kroków do przodu w sprawie rozwiązania swojego długu. W dłuższej perspektywie ocena Twojej zdolności kredytowej może wzrosnąć. Po uregulowaniu długów możesz pracować nad zwiększeniem swojej zdolności kredytowej.
 • • Potencjalne działania prawne Niektórzy wierzyciele mogą zagrozić działaniami prawnymi lub podjąć je w celu wymuszenia spłaty długu. Jako firma zajmująca się spłatą zadłużenia wspieramy swoich klientów w tym procesie. Oferujemy również dodatkową usługę we współpracy z kancelarią prawną – reprezentujemy naszych klientów w przypadku wystąpienia problemów prawnych.

W jakich sytuacjach programy spłaty zadłużenia NIE SĄ dobrym rozwiązaniem?

 • Jeżeli masz niezabezpieczony dług mniejszy niż 25 000 zł w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może być doradztwo kredytowe,
 • Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu wysokiej zdolności kredytowej w trakcie procesu rozliczania długów, program spłaty zadłużenia nie jest dla Ciebie.

W jakich sytuacjach programy spłaty zadłużenia SĄ dobrym rozwiązaniem?

 • Walczysz co najmniej o 25 000 zł w niezabezpieczonym zadłużeniu wysokooprocentowanym
 • Nie możesz nadążyć ze spłatą długów,
 • Masz trudną sytuację (rozwód, śmierć współmałżonka, utrata pracy lub nieoczekiwane wydatki medyczne), która utrudnia Ci uzyskanie środków na spłatę długów,
 • Szukasz niedrogiego sposobu na odsunięcie spłaty długu w czasie i nie chcesz brać np. pożyczki na spłacenie istniejącego długu (konsolidacja zadłużenia).

Firmy redukujące zadłużenie

Negocjowanie spłaty zadłużenia jest czasochłonne i frustrujące. Z tego powodu wiele osób zwraca się do firm zajmujących się redukcją zadłużenia, które oferują sprawdzone rozwiązania, jak program redukcji zadłużenia Spłacam Swoje Długi. Wybór takiej firmy należy starannie rozważyć. Rejestracja w programie spłaty zadłużenia jest poważną decyzją finansową i oznacza podjęcie konkretnych kroków w celu wyboru legalnej i wiarygodnej firmy.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą innych firm zajmujących się redukcją zadłużenia. Zapisując się do naszego programu, musisz być pewien, że dokonujesz właściwego wyboru!

Więcej
artykułów

# Jak wyjść z długów - skuteczny poradnik

Wychodzenie z długów to proces długotrwały i może trwać nawet kilka lat. Im szybciej podejmiesz działania w sprawie swojego zadłużenia, tym lepiej. Oddłużanie warto dobrze zaplanować. Od czego zacz...

Czytaj
# Za i przeciw redukcji zadłużenia

Redukcja zadłużenia to jedna z metod umarzania długów poprzez negocjacje z wierzycielami. Chodzi o to, aby zmniejszyć wysokość należnego zadłużenia, czyli kwoty do oddania....

Czytaj

Tagi

Udostępnij

Sprawdź, czy program Spłacam Swoje Długi jest dla Ciebie. Podczas niezobowiązującej rozmowy udzielimy Ci bezpłatnych konsultacji • Uwolnij się od długu: +48 222 302 342