W programie redukcji zadłużenia spłacasz swój dług poprzez wielokrotne płatności. Co więcej, ostateczna kwota do spłaty jest znacznie niższa niż kwota pierwotna. Takie działanie nazywane jest również negocjacją długu, umorzeniem zadłużenia lub po prostu spłatą długu.

Przestajesz spłacać wierzycieli i oszczędzasz pieniądze na specjalnym koncie indywidualnym rachunku bankowym, dopóki nie odłożysz określonej kwoty. Następnie firma, która zajmuje się spłatą długu kontaktuje się z wierzycielami, aby negocjować jednorazową spłatę zadłużenia lub w kilku płatnościach. Po zsumowaniu wpłat w rezultacie spłacasz mniej, niż jesteś winien.

Minimalna kwota długu powinna wynosić 25 000 zł – wtedy przystąpienie do programu spłaty zadłużenia jest opłacalne.


Do umorzenia zadłużenia wymagana jest minimalna kwota długu. Programy takie jak nasz dotyczą łącznych kwot zadłużenia większych niż 25 000 zł, inaczej negocjacje nie mają ekonomicznego sensu dla żadnej ze stron. W przypadku mniejszych kwot, korzystniejsze dla klientów indywidualnych mogą być inne rozwiązania finansowe.

Czas potrzebny na ukończenie programu spłaty zadłużenia wynosi od 24 do 48 miesięcy, czyli od dwóch do czterech lat.

Programy redukcji zadłużenia dotyczą pożyczek niezabezpieczonych, takich jak: zadłużenie z kart kredytowych, długi medyczne, pożyczki gotówkowe i kredyty chwilówki. Długi, których nie da się negocjować w naszym programie to m.in. kredyty hipoteczne i pożyczki samochodowe.

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania:

  • Dlaczego warto wybrać program redukcji zadłużenia, zamiast samodzielnie spłacać dług?
  • Jak działa program redukcji zadłużenia?
  • Jakie są wady programu redukcji zadłużenia?
  • Czy programy redukcji zadłużenia to uczciwe rozwiązanie?
  • Czy program redukcji zadłużenia Spłacam Swoje Długi jest dla mnie odpowiedni?

Dlaczego warto wybrać program redukcji zadłużenia, zamiast samodzielnie spłacać dług?

Wiele osób ma trudności w rozmowach ze swoimi wierzycielami, w przeciwieństwie do doświadczonych negocjatorów. Co więcej, firmy zajmujące się umarzaniem długów reprezentują wielu dłużników jednocześnie, co pozwala na zbiorcze wynegocjowanie jak najlepszego rozliczenia u wierzycieli.

Realizacja planu redukcji zadłużenia wymaga dyscypliny i przemyślanej strategii płatności, co może być trudne dla osoby, która zmaga się z długiem. Ponadto trzeba przestrzegać harmonogramu oszczędzania i decydować, które długi uregulować w pierwszej kolejności i na jaką kwotę.

Kiedy przestajesz spłacać wierzycieli, zaczynają pojawiać się wyzwania, którym wspólnie możemy sprostać. Wiemy, jak rozmawiać z wierzycielami i komornikami. Istnieją przepisy, które mówią, w jaki sposób i kiedy agencje windykacyjne i wierzyciele mogą się z Tobą kontaktować. Przystąpienie do programu redukcji zadłużenia Spłacam Swoje Długi oznacza, że agencje windykacyjne i wierzyciele będą kontaktować się z nami, a nie z Tobą..

Program redukcji zadłużenia ma doświadczonych negocjatorów, którzy wiedzą, jak postępować z wierzycielami.


Wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie, aby wynegocjować dla Ciebie jak najkorzystniejsze rozwiązanie. Zawieramy umowy zbiorcze, które zapewniają możliwie najwyższy wskaźnik efektywności rozliczeń. Dzięki temu cały proces umarzania długów jest bardziej wydajny dla wierzycieli, co oszczędza czas i pieniądze obu stron. Naszym celem jest wynegocjowanie dla Ciebie niższego całkowitego salda i niższych stóp procentowych.

Jak działa program umarzania długów?

Cały proces rozpoczyna się od niezobowiązującej rozmowy telefonicznej z jednym z naszych Konsultantów ds. Długów. Sprawdzamy Twoją sytuację finansową i rozważamy, czy program spłaty zadłużenia jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować w naszym programie, tworzymy dla Ciebie spersonalizowany i opłacalny harmonogram płatności. Wpłat dokonujesz na indywidualny rachunek bankowy, które możesz w pełni kontrolować.

Gdy na koncie pojawi się wystarczająca suma pieniędzy, zaczynamy negocjacje z wierzycielami. Zależy nam na uregulowaniu długu za kwotę niższą niż kwota, którą masz do spłaty. Po wynegocjowaniu warunków ugody, prosimy Cię o ich zatwierdzenie. Następnie środki, które zdeponowałeś na indywidualnym rachunku bankowym, zostają przekazanie wierzycielom jako uregulowanie płatności. Cały proces powtarza się, dopóki wszystkie długi nie zostaną uregulowane.

Nie wiesz, czy Twój dług może być rozwiązany przy pomocy naszego programu? Skontaktuj się z nami – wykonamy dla Ciebie bezpłatną wycenę długu! +48 799 399 797

Jakie są wady programu redukcji zadłużenia?

Każda strategia zarządzania długiem, również program redukcji zadłużenia, ma wady i zalety. Dopóki zalegasz z płatnościami, wierzyciele mogą naliczać do salda odsetki i opłaty za zwłokę. Saldo zwykle rośnie do momentu osiągnięcia porozumienia w sprawie rozwiązania długu, ale odsetki naliczane są niezależnie od tego, czy dokonujesz płatności minimalnych, czy nie. Celem naszych działań jest wynegocjowanie znacznej redukcji sald na rachunkach, nawet w sytuacji naliczenia odsetek i opóźnienia w spłacie długu.

Umorzony dług może zostać uznany przez urząd skarbowy za dochód podlegający opodatkowaniu, chyba że jesteś niewypłacalny (gdy suma Twojego długu przekracza całkowitą wartość Twoich aktywów). Niewypłacalność może być trudna do ustalenia. W takiej sytuacji najlepiej skontaktuj się z doradcą podatkowym, który określi czy Twój dług kwalifikuje się do programu redukcji zadłużenia. Nawet, gdy musisz płacić podatki od umorzonego długu i tak skorzystasz. Lepiej zapłacić podatek od zaoszczędzonej kwoty, niż spłacać całą kwotę długu, skazując siebie i swoją rodzinę na stres i wykluczenie finansowej.

Zastanawiasz się, czy program umorzenia długów jest dla Ciebie?

Dowiedz się więcej o innych strategiach spłaty zadłużenia, poznaj różnicę i wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie

Czy programy redukcji zadłużenia to uczciwe rozwiązanie?

Istnieje wiele programów umarzania długów, ale sporo z nich bazuje na oszustwie. Podchodź ostrożnie do każdej firmy, która obiecuje łatwe, tanie i szybkie rozwiązania. Umorzenie długu to trudny proces, który wymaga zaangażowania i dużego doświadczenia.

Podchodź ostrożnie do każdej firmy, która obiecuje łatwe, tanie i szybkie rozwiązanie długu.


Uważaj na firmy, które nie podają dokładnych informacji o swoim programie zanim się w nim zarejestrujesz. Firma zajmująca się umarzaniem długów powinna zapewnić Ci bezpłatne konsultacje, dzięki którym dokładnie poznasz program i upewnisz się, że jest to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji finansowej.

Zanim zarejestrujesz się do programu, upewnij się, że masz dostęp do następujących informacji:

Usługi

Powinieneś mieć dostęp do dokładnego opisu usług świadczonych przez firmę oraz opisu działań, które firma podejmuje w Twoim imieniu, aby program spłaty długów zakończył się pożądanym rezultatem

Cena

Powinieneś znać wysokość opłaty pobieranej przez firmę za swoje usługi, termin wpłaty oraz inne warunki z tym związane. Firma nie powinna żądać zapłaty z tytułu umorzenia długu przed jego uregulowaniem.

Czas

Powinieneś wiedzieć, ile czasu zajmie cały proces wychodzenia z długu w danym programie, jeszcze zanim wierzyciel otrzyma ofertę.

Rozliczenie

Masz prawo wiedzieć, ile potencjalnie możesz zaoszczędzić przystępując do programu, zanim firma złoży ofertę na rozwiązanie długu.

Konsekwencje

Strzeż się firm, które nie pokazują wad programu i obiecują cudowne „zniknięcie” długu. Nie ma sposobu na to, aby spłacić dług bez wysiłku. Musisz wiedzieć, że każda metoda umorzenia długu ma swoje wady i zalety.

Co warto wiedzieć o programie redukcji zadłużenia Spłacam Swoje Długi?

Długa historia negocjacji ugodowych

Otrzymujesz wsparcie doświadczonych specjalistów – liderów w branży, którzy skutecznie pomogli wielu ludziom wyjść z długów.

Profesjonalny i wykwalifikowany zespół

Dysponujemy doświadczonymi, przeszkolonymi pracownikami, którzy mają niezbędną wiedzę do udzielenia Ci odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące programu.

Niestandardowe podejście

Jesteśmy gotowi wesprzeć Cię na każdym etapie programu i zaoferować usługi dostosowane do Twojej sytuacji finansowej. Uważaj na firmy, które obiecują jedno uniwersalne rozwiązanie. Każdy ma inną sytuację finansową. Nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez program i opracują indywidualne rozwiązanie dla Ciebie. Porozmawiamy z Tobą o opcjach spłaty zadłużenia, nawet jeśli nie zdecydujesz się na uczestnictwo w naszym programie.

Czy program redukcji zadłużenia Spłacam Swoje Długi jest dla mnie odpowiedni?

Program spłaty zadłużenia to niezawodne i sprawdzone rozwiązanie dla osób, które mają sporo niezabezpieczonych długów. Otrzymujesz gotową strategię i wskazówki do działania, dzięki czemu możesz rozliczyć swój dług szybciej i taniej, a jednocześnie normalnie funkcjonować w codziennym życiu.

Działamy na Twoją korzyść, aby znaleźć najlepszą dla Ciebie strategię działania. Wszystko po to, abyś mógł spłacić długi tak szybko, jak to możliwe i za najniższą kwotę.

Więcej
artykułów

# Program redukcji zadłużenia obniża poziom stresu

Czy wiesz, że program Spłacam Swoje Długi ma wpływ na obniżenie poziomu stresu? Ostatnie badania przeprowadzone przez Instytut im. L. Williama Seidmana n...

Czytaj
# Co zrobić, gdy wierzyciel sprzedał mój dług?

O tym, że wierzyciel sprzedał nasz dług, dowiadujemy się zazwyczaj z pisma od firmy windykacyjnej. I chociaż początkowo to pismo może nas przestraszyć, nie ma czego się bać. Sprzedaż wierzyteln...

Czytaj

Tagi

Udostępnij

Sprawdź, czy program Spłacam Swoje Długi jest dla Ciebie. Podczas niezobowiązującej rozmowy udzielimy Ci bezpłatnych konsultacji • Uwolnij się od długu: {{phone.number}}